ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024

  1. Dziś przeżywamy dzień dziękczynienia za dar chrztu. Po mszy o 12:30 zapraszamy na parafialny piknik. Będzie catering i ciasta przyniesione przez parafian, atrakcje dla dzieci, pokaz tańca. W domu parafialnym będzie można wpisać się do księgi dziękczynnej.
  2. W poniedziałek przeżywamy święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na msze święte o godz. 7:00 i 18:00.
  3. W środę przeżywamy wspomnienie św. Rity z Casci. Na mszę o godz. 18:00 przyjmujemy intencje wspólne.
  4. W sobotę, 25 maja br., o godz. 10.00, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater przyjmą święcenia kapłańskie. Polecamy ich modlitwie parafian.
  5. Na kolejny warsztat biblijny zapraszamy w sobotę o godz. 16:00 w domu Sióstr Sacre Coure.
  6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli tzw. Boże Ciało wypada 30 maja. Tegoroczna trasa procesji to ul. Taneczna, Krasnowolska, Poloneza, Pląsy, Taneczna. Osoby które chcą zaangażować się w ustawienie i dekorację ołtarzy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 19:00 w kościele.
  7. Od jutra ogród będzie pełnił rolę placu budowy, stąd będą zamknięte bramy i furtki od ul. Tanecznej. Prosimy o korzystanie z przejścia po prawej stronie kościoła.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

zapowiedź pierwsza:
Bartosz Eugeniusz Popiel kawaler z parafii tutejszej


Monika Maria Mendrala panna z Parafii św. Mikołaja w Kraczkowej

zapowiedź pierwsza:

Wojciech Schabek kawaler z parafii tutejszej

Katarzyna Anna Rybacka panna z Parafii św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie

zapowiedź druga:

Ignacy Grzegorz Tkaczyk kawaler z Parafii Wspomożenia NMPw Zalesiu Dolnym

Katarzyna Anna Rybacka panna z parafii tutejszej

Prosimy o modlitwę w intencji narzeczonych

Jeżeli ktoś zna jakiekolwiek przeszkody, które stoją na drodze zawarcia małżeństwa wyżej wymienionych powinien je niezwłocznie zgłosić w kancelarii parafialnej.

0 Comments