V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023

1.  Dzisiaj o g. 19:00 w parafii w Pyrach odbędzie się spotkanie osób z naszej parafii wyjeżdzających w maju do Ziemi Świętej.

2. Zapraszamy na parafialną drogę krzyżową w piątek o godz. 20:00. Przejdziemy ulicami: Taneczna, Krasnowolska, Poloneza, Wodzirejów. Tego dnia będzie droga krzyżowa jedynie dla dzieci o g. 17.

3. Kolejna Niedziela Wielkiego Postu będzie Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej odbywa się obrzęd błogosławieństwa palm. Palmy będzie można nabyć na stoisku przed kościołem.

Tego dnia w naszej parafii rozpocznie się wizytacja kanoniczna. O g. 9.30 powitamy ks. bp. Rafała Markowskiego, który spotka się z parafianami i duchowieństwem. O 12.30 odprawi mszę św. i wygłosi homilię. Po południu spotka się z przedstawicielami naszej parafii a w poniedziałek odwiedzi szkołę podstawowa nr 100 a także dom sióstr Sacré Coeur. 

4. Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na rozważanie i modlitwę różańcową po mszy świętej wieczornej.

5. Osoby uzdolnione muzycznie, które chciałyby włączyć się swoim śpiewem w oprawę muzyczną podczas Triduum Paschalnego prosimy o zgłoszenie się do pani organistki.

6. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć ubogich zapraszamy do przyniesienia trwałych produktów spożywczych i środków czystości do koszy znajdujących się w kaplicy. 

7. Zawiązuje się grupa młodzieżowa Ruchu Światło-Życie oraz kolejny krąg małżeństw Domowego Kościoła. Zapraszamy zainteresowanych do zakrystii.

8. Z naszej parafii odszedł do wieczności +Stanisław Kilian i +Jan Krupa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. 

0 Comments