NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

1. W czwartek zaczynamy miesiąc czerwiec. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Niech udział w nabożeństwach czerwcowych pogłębi naszą pobożność eucharystyczną.

2. W czwartek 1 czerwca wypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na mszę świętą prymicyjną ks. Przemka i rocznicową księży pracujących w naszej parafii zapraszamy na godz. 18:00. Po mszy zapraszamy na mały poczęstunek w ogrodzie.

Od czwartku na nabożeństwach czerwcowych zaczniemy nowennę modlitewną o nowe powołania z naszej parafii.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłan do chorych wyruszy o godz. 9:00. Możliwość spowiedzi przed mszą o godz. 7:00 i od godz. 17:30.

4. W przyszłą niedzielę 4 czerwca br., będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. O godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja do Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do udziału w orszaku procesyjnym wszystkich wiernych. Do procesji można się dołączyć także przy kościele Św. Antoniego Marii Zaccarii.

5. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli tzw. Boże Ciało wypada 8 czerwca. Tegoroczna trasa procesji to ul. Taneczna, Pląsy, Poloneza, Wodzirejów, Taneczna. Osoby które chcą zaangażować się w ustawienie i dekorację ołtarzy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 19:00 w kościele.

0 Comments