NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024

1.  W wielkim tygodniu spowiadamy w poniedziałek, wtorek i środę w czasie mszy św. o 7.00 i od 17.30. Nie spowiadamy w Triduum Paschalne.

2. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy, która będzie trwała do godz. 22.00.

– W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na Ciemną Jutrznię na godz. 8:00, następnie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Początek liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie można trwać na adoracji do godziny 22.00.

– W Wielką Sobotę zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 8.00. Błogosławienie pokarmów będzie od 9.00 do 16.00. Początek Wigilii Paschalnej o godzinie 20.30. Przed liturgią otrzymamy świece w kościele. W Wielka Sobotę tradycyjnie, do czasu Wigilii Paschalnej, można zachować post.

Procesja rezurekcyjna wokół kościoła odbędzie się na zakończenie liturgii Wigilii Paschalnej. Prosimy panów od baldachimu, chorągwi oraz wszystkich wiernych do udziału w procesji. W związku z tym, nie ma procesji w niedzielę rano. Pierwsza msza św. w Wielkanoc o 8.00.

3. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

4. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć ubogich zapraszamy do przyniesienia trwałych produktów spożywczych i środków czystości do koszy znajdujących się w kaplicy.  Zbiórkę prowadzimy do środy.

5. Z naszej parafii odeszła do wieczności +Mariola Skoczeń i Wanda Anna Dukanowić-Prauzińska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.

0 Comments