NIEDZIELA PALMOWA 02.04.2023

1.  Do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w godz. 6:45-7:30 i 17:30-18:30. W Triduum nie spowiadamy.

2. Kapłan do chorych wyruszy wyjątkowo w Wielką Środę o godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i pozostających w domach, którzy chcą przed świętami się wyspowiadać i przyjąć komunię świętą.

3. Rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.

– W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy, która będzie trwała do godz. 22.00.

– W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na Ciemną Jutrznię na godz. 8:00, następnie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godzinę 15.00. Początek liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie można trwać na adoracji do godziny 22.00.

– W Wielką Sobotę zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 8.00. Błogosławienie pokarmów będzie od 9.00 do 13.00 oraz od 14.00 do 16.00. Początek Wigilii Paschalnej o godzinie 20.00. Prosimy przynieść świece. W Wielka Sobotę tradycyjnie, do czasu Wigilii Paschalnej, można zachować post.

Zgodnie z zaleceniami liturgicznymi, procesja rezurekcyjna wokół kościoła odbędzie się na zakończenie liturgii Wigilii Paschalnej. Prosimy panów od baldachimu, chorągwi oraz wszystkich wiernych do udziału w procesji. Nie będzie zatem zwyczajowej rezurekcji o godz. 6. Pierwsza w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 8.00. Potem kolejność mszy św. jak w każdą niedzielę

4. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

5. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć ubogich zapraszamy do przyniesienia trwałych produktów spożywczych i środków czystości do koszy znajdujących się w kaplicy.  Zbiórkę prowadzimy do wtorku.

6. Z naszej parafii odszedł do wieczności +Roman Mikulski. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

0 Comments